czwartek, 17 września 2009

Cywilizacja

Jest ciemna czarna noc...i gdyby nie księżyc pewnie zdjęcie poniżej byłoby zupełnie czarne. Wychodzę przed dom i nie widać żadnych oznak cywilizacji.
Co ciekawe kilka latarni stoi (na szczęście dość daleko) w Wisłoku. Kilka z nich stanie za chwile na w Czystohorbie...rosną zupełnie jak grzyby po deszczu. Ciekawe czemu mają służyć?


Osobiście wole Ciemność. Może nie być prądu. Woda z rzeki (latem) lub ze studni (zimą) w zupełności mi wystarcza. Zimą przyda się jeszcze ciepły piec. Takie klimaty są dzisiaj bezcenne...za wszystko inne można zapłacić Karta.

7 komentarzy:

 1. Zaczyna robić się coraz ciekawiej. Pozwolisz, że będę zaglądała częściej.Lubię sielskie klimaty. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś dopiero trafiłam na Twój blog. Podziwiam ludzi z pasja i życzę Ci, byś jak najszybciej mógł zamieszkać w swojej chacie.


  A elektrykę to jednak chyba będziesz miał????
  Bop jak inaczej będziesz pisał bloga? :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje Wam za miłe komentarze i wsparcie. To bardzo ważne dla mnie i pokazuje, że jest więcej takich pozytywnie zakręconych "wariatów" jak ja...
  Irenko, prąd jest i będzie ale tylko na poddaszu. Na dole nie planuje żadnych gniazdek...niestety ciężko obyć się jest bez prądu na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam ludzi z pasją, a Ty do takich należysz - trzymaj tak dalej :))

  Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne foto-relacje

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mieszkamy w starej chałupie w Górach Świetokrzyskich, przeprowadziliśmy się z Warszawy, ale chałupa ma troszkę po 60. Pozdrawim ciepło. Gośka

  OdpowiedzUsuń
 6. No cześć wariacie:)Mamy taki sam widok z okna jak Ty - czarno i czarno i czarno:):):) pamiętam, że jak sie tu wprowadziliśmy, to przez pierwsze 2 tygodnie bałam sie nocą wyjść na taras....nie mówiąc o tym, żeby wyjść z domu:):):)Teraz sie z tego śmieje. A w tej chwili właśnie u nas za oknami - owszem CZARNO, leje deszcz, i wiatr smaga mi sosny w lesie jak szalony...Pozdrów serdecznie sąsiadów - dobre dusze obok na wsi, to skarb nad skarby:) Ciepło Cię pozdrawiamy cała nasza ferajną:)i machamy z Kaszub:)

  OdpowiedzUsuń
 7. O ciemności i ciszy pisała też Magoda... Powodzenia w życiu w zgodzie z sobą i marzeniami. Nie ma nic cenniejszego. Ola Bobe Majse

  OdpowiedzUsuń