czwartek, 9 lutego 2012

Kawałek historii

W sieci zawsze znajdzie się coś ciekawego... trzeba tylko poszukać. Grzebiąc nocami po internecie znalazłem bardzo ciekawe opracowanie p. Chris Hann, w którym opisuje Wisłok Wielki w latach 1979-80.
Napisałem doń i po krótkiej korespondencji otrzymałem bezcenne zdjęcia z tamtych lat...na dwóch widać moją chatę. Reszta zrobiona w bezpośredniej pobliżu.  Wychudzone konie, za koniem pług jednoskibowy...
Świadectwem mechanizacji jest snopowiązałka! Z pewnością miał w niej swój udział działający w Wisłoku PGR. Jego pracownikami byli więźniowie Wisłokowego więzienia:-) lekko nie mieli...Dziękuję Panu za ten kawałek historii.
9 komentarzy:

 1. Wspaniała pamiątka. Zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. rewelacja! szkoda, że takie małe. Zazdroszczę wszystkim, którzy mają jakieś zdjęcia swoich siedlisk z przeszłości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia fajne a przeszłość jeszcze nie taka odległa to co pokazujesz Piotrze działo się na naszych już dorosłych oczach,jest to dowód jak wielkie przemiany zaszły w tak nie długim czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprawiłem fotki. Teraz więcej widać na powiększeniu...
  To prawda, że to ledwie 30 lat temu...ale to także aż 30 lat! Będę szukał jeszcze w archiwach...może dokopię się głębiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. teraz dużo lepiej, widać, że udało Ci się zachować klimat Twojej chaty.

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawy ten czlowiek, mam tu na mysli Mr. Hann, widac interesujacy byl socjalizm w Polsce, i ciekawi mnie jakie jeszcze miejsca odwiedzane i opisywane byly przez naukowcow z zagranicy.
  ciekawe zdjecia,

  OdpowiedzUsuń