środa, 29 czerwca 2011

Wprawki artystyczne...

Coś trza było ze sobą zrobić... nie można  przecież wiecznie sprzątać!
Moje zdolności  artystyczne ograniczają się do malowania pędzlem ścian, framug i okien...dlatego prosić o pomoc sąsiedzką pobiegłem...

Wspólnie staraliśmy się wiernie odwzorować kilka motywów ludowych...na paru belkach namalowaliśmy zdobienia roślinne...ostatecznie wybraliśmy te środkowe.
Starałem się przenieść je na szczytową ścianę....


...wyszło jak wyszło... to tylko wprawka. Po wyrównaniu węgłów od frontu postaram się to zrobić lepiej. Trochę niebieskiej farby... kilka pędzli i wspólnie z Jarem w mig odmieniliśmy nudne framugi i okna na nowe bardziej ludowe...
 Drzwi frontowe nie wykończone jeszcze ale i tak wyglądają pięknie....


...są dziełem Marty. Piękne. Prawda?

12 komentarzy:

 1. Zwiedzanie mojego nowego miejsca zamieszkania, zaczęłam od okolic. Wybrałam najpierw Lipnicę Murowaną. Wieś w której chaty co roku są malowane w misterne kwiatowe wzory. Najpiękniejsze był, i mam je na zdjęciu, wrota do stodoły.
  Gdybym mieszkała gdzieś bliżej to zaoferowałabym pomoc w malowaniu :) Tymczasem mocno kibicuję i trzymak kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wybraliście zdobienia, kwiatek z kropkami na węgłach domu powtarza się na drzwiach, bardzo prosto, a zarazem utrafione, jak należy. Dobrze, że nie wybrałeś jakichś zawiłości, które przysłoniłyby urodę chaty, podobne zdobienia widziałam w skansenie w Sanoku.
  Wprawiajcie się dalej artystycznie, to prawda, pięknie wyszło, podziwiam i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. szczera prawda-można jej powierzyć całokształt:)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne, ogromnie mi się podoba! Znalazłam wczoraj w stodole starą, ludową, malowaną skrzynię, chcę odtworzyć na niej wzory. Gdybym miała bliżej, to pomogłabym Ci i przy Twoich wzorach, bo co nieco potrafię, ale i tak sobie świetnie radzisz z małą pomocą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały klimat tworzycie, aż miło się ogląda Wasze zdjęcia. Powodzenia :)

  Pozdrawiam KASIA

  OdpowiedzUsuń
 6. Piotrze, w poszczególnych wydaniach Werandy były szablony z różnymi pieknymi motywami ( np. na stare skrzynie) wszystkie w stylu "werandowym" czyli na drewno rewelacja, jak coś daj znac mam trochę starych wydań:-)

  Pozdrowienia i sprzyjającej pogody.
  C.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cos pieknego ,cudnie wymalowana chatka uwielbiam takie klimaty!Serdecnie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Prawda, ładnie wyszło :-)

  Jak dobrze, że ludziom chce się jeszcze bawić w coś innego niż podsuwają nam masowe media i duże korporacje. Miło jest popatrzeć gdy zależy komuś na rzeczach związanych z tradycją, powodzenia i dobrej zabawy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Skansen jest moim natchnieniem. Miło mi, że Wam się podoba...nie wszystko jest moim dziełem. Mam pomocników. Im dziękuje. I Wam za wiwaty.

  OdpowiedzUsuń